Як торгуватися при купівлі квартири?

Купівля чи продаж нерухомості
20. May 2022
594 переглядів
Як торгуватися при купівлі квартири?

Ціна є одним з ключових факторів при виборі нової квартири - ми повинні вкладатися в заощадження, які ми маємо, які ми витрачаємо на ці цілі, або в кредитоспроможність. Однак варто знати, що найчастіше ціни угод з квартирами набагато нижчі за запропоновані в оголошенні. Тож варто торгуватися! Ми радимо як це зробити ефективно.

 

У цій статті ви дізнаєтесь:

Чи відрізняються ціни пропозиції від цін угоди?

Як домовитись про ціну квартири?

На які квартири можна торгуватись найбільше?

 

Купівля квартири пов'язана з витратами кілька десятків або сотень тисяч доларів. Тому кожна знижка, навіть кілька відсотків, важлива і дає змогу заощадити до кількох тисяч доларів. Вступаючи в переговори з продавцем, варто пам'ятати, що в більшості випадків він орієнтований на переговори і названа ним ціна вища за ту, за якою він спочатку хотів завершити угоду.

Запитувана ціна не є ціною угоди

Розбіжності виникають через те, що продавці часто штучно завищують ціну, щоб залишити місце для переговорів. Тому не варто погоджуватись на його першу пропозицію, а починати з нижньої, щоб у результаті обидві сторони зустрілися посередині.

Як зрештою ціни пропозицій та транзакцій розрізнялися у різних містах. Відмінності на первинному ринку (залежно від міста та розміру приміщення) становили від 4 до 10%, а на вторинному ринку – від 15 до навіть 35%. За статистикою, на велику квартиру площею понад 80 кв.м можна торгуватись більше.

Як домовитись про ціну квартири?

На початку варто ґрунтовно підготуватися до зустрічі з продавцем. Якщо ви знаєте початкову ціну, подумайте, чим ви хочете закінчити переговори. На цьому етапі варто перевірити, яка у вас сума заощаджень і кредитоспроможність, якщо ви вирішите кредитуватися в банку (перевірте свою безпечну кредитоспроможність). Тепер зменште ціну, щоб ви теж могли якоюсь мірою перейти на бік продавця.

Потім провести аналіз ринку та конкретної квартири. Варто перевірити:

  • які поточні ціни за квадратний метр у вибраному вами районі, який інтерес до даних квартир,
  • коли оголошення про продаж було опубліковано (чим довше воно висить, тим охочіше продавець завершує угоду),
  • переваги та недоліки розташування (наприклад, доступ до міської інфраструктури, зелена територія, близькість до галасливої ​​дороги, небезпечний район),
  • дані про саму квартиру (площа, планування, наявність паркувального місця, саду, балкона, комори, технічний стан).


Підготувавшись таким чином, можна розпочати переговори. Однак варто дотримуватись кількох правил, які допоможуть збільшити шанс того, що продавець погодиться на вашу пропозицію.

Не ставтеся до іншої сторони переговорів як до ворога, який хоче заробити на вас якнайбільше. Найчастіше ніхто не хоче вас обманювати, і ціна, яку ви встановлюєте, залежить від ринкової ситуації. Набагато більше можна досягти, якщо розмова вестиметься у дружній обстановці і продавець відчуватиме, що його майно буде у надійних руках.

Заздалегідь підготуйте аргументи на вашу користь.

Скористайтеся дослідженням, яке ви провели раніше, і не соромтеся сказати, що за меншу ціну ви здатні прийняти галасливу вулицю під вікном, запущені сходи, відсутність кладівки або місця для паркування.

Будьте дуже уважні під час огляду квартири.

Чітко і конкретно вкажіть будь-які недоліки, які знижують вартість вашого будинку, такі як фарба, що відшаровується, або пошкоджена плитка.

Контролюйте свої емоції та будьте впевнені у своїй правоті.

Більшого ви досягнете у предметній бесіді на основі конкретних сум. Не намагайтеся змусити пропоновану Вами ціну бути остаточною. Розглянемо аргументи продавця, а також.

Не забудьте вказати свій варіант.

Якщо ви наглядаєте іншу, більш дешеву квартиру, не соромтеся повідомити про це продавця. Це, напевно, змусить його подумати, що ви можете вибрати іншу квартиру, і він буде більш схильний знизити ціну.

Не поспішайте.

Якщо ви бачите, що вам буде складно торгуватися при першій зустрічі, не соромтеся дати собі та співрозмовнику час на обмірковування ситуації.

Витягніть туз із рукава.

Якщо ви бачите, що дуже близькі до угоди, але інша сторона все ще вагається, скажіть, що ви можете негайно заплатити ціну, яку ви пропонуєте готівкою. Якщо ви маєте можливість, ви отримаєте перевагу перед тими, хто повинен подати заявку на іпотеку. Продавцю вразить уяву, що він може так швидко закрити угоду.

Квартири під ремонт також залишають місце для переговорів.

Вони мають помітні недоліки, які покупцю доведеться виправляти пізніше і нести додаткові витрати. Продавці знають про це, тому їх з більшою ймовірністю вмовлять на знижку.

Якщо ви знаєте, що власник квартири хоче позбутися її якнайшвидше, тому що, наприклад, йому терміново потрібні гроші або він їде за кордон, а у вас вже зібрані кошти на угоду, ви, швидше за все, зможете отримати велику знижку.

У цьому випадку швидке завершення продажу важливіше для власника, ніж певний прибуток.

Коментарі

До цієї публікації не було додано жодних коментарів

Додати новий коментар

Ви повинні увійти, щоб додати новий коментар. Увійти
Главный редактор блога про недвижимость
Категорії
Купівля чи продаж нерухомості
Як купувати та продавати нерухомість та заробити на цьому
Ріелтор та новобудови
Полезные статьи по увеличению продаж, полезные советы.
Актуально
Актуальные статьи о недвижимости Украины
Останнім часом коментував